SPEGELLAMPETTER, ett par, Empire, västra Sverige, 1800-talets första hälft.

226151. SPEGELLAMPETTER, ett par, Empire, västra Sverige, 1800-talets första hälft.

Förgyllda träsniderier, krön med delfiner och fruktskål. 68 x 62 cm.

Nyare glas. Skador och lagningar på ljusarmar. utbytta och olika ljushållare, en med sprickor. En del av krönet av, smärre pastillageskador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 125