226105. KISTA, SOCKERLÅDA, med kniv, SCHATULL, 1800-tal.
Sockerlåda på benställning,
Kista: längd 61, bredd 44, höjd 44 c, schatull: längd 35, bredd 27, höjd 24, låda med benställning: längd 36, bredd 24, höjd 61 cm.
Slitage, repor, färgbortfall, smärre skador och sprickor.
Nyckel/nycklar finns.