SKRIVBORD i engelsk stil med tillhörande sk Bellmanstol, 1900-talet.

225833. SKRIVBORD i engelsk stil med tillhörande sk Bellmanstol, 1900-talet.

Skrivbord i mahognyfanér med 5 lådor
Höjd 74 cm
Längd 135 cm
Djup 69 cm
Stol med genombruten ryggbricka och korslagda spjälor. Löstagbar stoppad sits med klädsel i tagel
Rygghöjd 85 cm
Sittdjup 40 cm.

Bruksslitage, repor, mindre fläckar
Fel nyckel till vänster låda, går ej att ta ut.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 74 cm
Längd 135 cm
Djup 69 cm
Rygghöjd 85 cm
Sittdjup 40 cm.

Antal besök: 1 012