Hänge med gömma, tre mindre diamanter, stämplad 14k, diameter ca 2,5 cm. Vikt ca 7 gram. Armband, GD&Co Malmö 1918, längd ca 18 cm. Vikt ca 8,5 gram.
Slitage. Monogramgravyr.