DIVERSE FÖREMÅL, 14 st, 1800-/1900-tal, hushållsvåg Lindells, samovar, 3 mortlar, kopparplunta, knivar, skäkteträ, mm.

225521. DIVERSE FÖREMÅL, 14 st, 1800-/1900-tal, hushållsvåg Lindells, samovar, 3 mortlar, kopparplunta, knivar, skäkteträ, mm.

3 mortlar med stötar, malm, höjd 8-11 cm.
Samovar på ställning, trähandtag, höjd 33 cm inklusive handtag.
Hushållsvåg Lindells.
Kopparplunta, glasflaska med rotting.
3 äldre knivar, hänglås, ljussax, sockertång samt skäkteträ i trä.

Slitage, åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Hushållsvåg Lindells.

Slitage, åldersslitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 245