TAKLAMPA i trä och mässing. 1900-talets senare del.

225370. TAKLAMPA i trä och mässing. 1900-talets senare del.

Takarmatur med central del i trä och 6 st armar med ljushållare med plats för kupor i vitt glas
Höjd till kopp ca 45 cm
Diameter 55 cm.

Bruksskick
El ej funktionstestad
1 st kupa saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd till kopp ca 45 cm
Diameter 55 cm.

Bruksskick
El ej funktionstestad
1 st kupa saknas.

Antal besök: 648