TVÄTTSET, porslin, 3 delar, Gustavsberg.

225035. TVÄTTSET, porslin, 3 delar, Gustavsberg.

Tvättfat, höjd 14 cm diameter 41 cm.
Potta, höjd 16,5 cm diameter 23,5 cm.
Liten skål (lock saknas), höjd 6,5 cm diameter 12,5 cm.

Bruksslitage.
Skål med liten lagning.
Märken, små missfärgningar och repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.
Skål med liten lagning.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 501