DOLK för SA Tyskland 1930-tal.

224070. DOLK för SA Tyskland 1930-tal.

Dolch, Dagger, SA. Längd 38 cm. Klingan märkt "Alles für Deutschland". Spår av tillverkarmärke på baksidan av klingan.

Slitage. Båda knopparna på baljans övre del saknas. Dolken något nerslipad. Förmodligen rostborttagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 933