HÖGTALARE. Ett par. Fasett, Tandberg. Tandbergs Radiofabrikk A/S, Norge. 1970/80-tal.

223949. HÖGTALARE. Ett par. Fasett, Tandberg. Tandbergs Radiofabrikk A/S, Norge. 1970/80-tal.

Basreflexlåda med delningsfrekvens på 3000Hz
Bas, 5" element (HTB126)
Diskant, 2,25" ( HT125)
Impedans 8 - 4 ohms
Ettikettmärkta Tandberg Fasett, Tandberg Radiofabrikk A/S
40 Watt
Höjd ca 22 cm.

Bruksskick, delvis trasig skumlist
Ej funktionstestade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bas, 5" element (HTB126)
Diskant, 2,25" ( HT125)
Impedans 8 - 4 ohms
40 Watt
Höjd ca 22 cm.

Ej funktionstestade.

Antal besök: 7 421