SERVIS, 114 delar, flintgods "Turkisk svart", Rörstrand (1837-1875).

223890. SERVIS, 114 delar, flintgods "Turkisk svart", Rörstrand (1837-1875).

48 tallrikar, 18 djupa tallrikar, 43 assietter, 10 uppläggningsfat, 4 terriner.

Flertalet delar med nagg på undersidan brämet. Ett fåtal med värmeskador och hårsprickor. 1 lock till terrin saknas. 2 uppläggningsfat medföljer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 6 213