KAFFESERVIS porslin, 27 delar, Hutschenreuther, Tyskland, dekor Hackefors.

223874. KAFFESERVIS porslin, 27 delar, Hutschenreuther, Tyskland, dekor Hackefors.

Crémefärgat glasyr med gulddekor.
12 koppar med fat (varav ett fat avviker något i utseende).
12 assietter.
kaffekanna, sockerskål och gräddkanna.

Obetydligt slitage, någon smärre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 assietter.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 571