Rektangulär form på kulfötter, inredning i trä.
Insida lock förgyllt.
Längd 20 cm
Bredd 14 cm
Gravyr. Monogram RA, På 50-årsdagen 19 24/1 25 från Örebro Tullkammares personal.
Total vikt 590 gram.
Stämplat N.L.D & CO. O. Kattfot. S. Y7.
Samt 830 S.
Insida lock förgyllt.
Längd 20 cm
Bredd 14 cm
Total vikt 590 gram.
Samt 830 S.