CIGARRSKRIN. Silver. Dahlström & Co. Örebro. 1925.

223839. CIGARRSKRIN. Silver. Dahlström & Co. Örebro. 1925.

Rektangulär form på kulfötter, inredning i trä.
Insida lock förgyllt.
Längd 20 cm
Bredd 14 cm
Gravyr. Monogram RA, På 50-årsdagen 19 24/1 25 från Örebro Tullkammares personal.
Total vikt 590 gram.
Stämplat N.L.D & CO. O. Kattfot. S. Y7.
Samt 830 S.

Gravyr, repor, buckla samt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Insida lock förgyllt.
Längd 20 cm
Bredd 14 cm
Total vikt 590 gram.
Samt 830 S.

Antal besök: 1 562