223821. PENSELVAS i porslin. Kina. 1900-talets början.
Penselställ med figurscen med man och anka, text
Höjd 11 cm, stämplad
Ettikett med texten Kwang Hsu 1844-1908
Kejsare Guangxu 1871-1908 (Qing-dynastin).
Höjd 11 cm, stämplad