Porslin.
12 flata tallrikar, diameter 24 cm.
11 djupa tallrikar, diameter 20 cm.
12 assietter, diameter 21 cm.
10 assietter, diameter 17 cm.
Såssnipa.
Kanna.
2+1+2 uppläggningsfat längd 21-36.
Slitage, nagg.
Porslin.
12 assietter, diameter 21 cm.
10 assietter, diameter 17 cm.
Såssnipa.
Kanna.
Slitage, nagg.