FIGURGRUPP, snidat trä, Afrika, 1900-tal.

223326. FIGURGRUPP, snidat trä, Afrika, 1900-tal.

Båt med fyra stycken figurer.
Enligt uppgift från Belgiska Kongo.
Båtens längd ca 73 cm.

Slitage, skador, lagningar, sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Båt med fyra stycken figurer.
Båtens längd ca 73 cm.

Antal besök: 667