PARTI SILVER, 4 delar, tesil, sked i samearbete samt två dessertskedar Rosenholm. Vikt 124 gram.

22318. PARTI SILVER, 4 delar, tesil, sked i samearbete samt två dessertskedar Rosenholm. Vikt 124 gram.

Tesil, förgylld insida, P8 (1941), längd 13 cm.
Sked, Osk.Strömbergs Eftr. G8 (1933), längd ca 15 cm.
2 dessertskedar, Rosenholm GAB, U9 (1970), T9 (1969).

Bruksslitage. En ring på tesil respektive sked saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 536