SERVISDELAR, ca 20 delar, "Aristokrat" Wilhelm Kåge Gustavsberg.

223044. SERVISDELAR, ca 20 delar, "Aristokrat" Wilhelm Kåge Gustavsberg.

4 tekoppar med 1 fat.
2 äggkoppar.
Tekanna
Sockerskål med lock.
Gräddkanna.
6 flata tallrikar, diameter 22 cm.
6 assietter, diameter ca 19 cm.
Uppläggningsfat längd 30,5 cm.

Kraftigt slitage, krackelyrer, missfärgningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

4 tekoppar med 1 fat.
2 äggkoppar.
Tekanna
Sockerskål med lock.
Gräddkanna.

Antal besök: 2 132