SILVER, 5 delar, GAB samt KG Markströms Guldsmeds Uppsala, 1900-tal.
222990. SILVER, 5 delar, GAB samt KG Markströms Guldsmeds Uppsala, 1900-tal.
3 bägare, stämplade KG Markströms Guldsmeds Uppsala 1926; GAB Stockholm 1904 samt GAB Stockholm 1926, höjd ca 14 - 21 cm.
2 fat, stämplade GAB Stockholm 1936 samt KG Markströms Guldsmeds Uppsala 1933, diameter ca 20 - 24 cm.
Total vikt ca 1123 gram.
Total vikt ca 1123 gram.