GERTRUD LÖNEGREN. Vägglampetter, 1 par, keramik, Uppsala-Ekeby, 1930-tal.

222941. GERTRUD LÖNEGREN. Vägglampetter, 1 par, keramik, Uppsala-Ekeby, 1930-tal.

Märkt med S:t Erik Upsala. Höjd 20 cm.

Åldersslitage.

Gertrud Lönegren (1905–1970)

Gör en kostnadsfri värdering!

Åldersslitage.

Gertrud Lönegren (1905–1970)

Antal besök: 979