KARMSTOL, rokoko-typ, sent 1800-tal.

222864. KARMSTOL, rokoko-typ, sent 1800-tal.

Vitmålad. Skuren dekor. Kopplat underrede med h-kryss. Grön plyschklädsel.

Slitage och färgbortfall, träskada på ena frambenets nedre del.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 681