4 terriner med lock, 7 uppläggningsfat, 24 mattallrikar, 12 större djupa tallrikar, 12 mindre djupa tallrikar, 12 större assietter, 12 mindre assietter.
Glasyrkrackeleringar och värmedefekter. 1 uppläggningsfat med ytlig spricka på undersidan. 5 tallrikar med smärre nagg. 2 djupa tallrikar med smärre nagg. 7 assietter med smärre nagg.