SEKRETÄR, nyrenässans. 1800-tal.

22272. SEKRETÄR, nyrenässans. 1800-tal.

Fanerad i valnöt. Beslag av mässing. Skrivinredning bakom klaff. Nyckel finns. Längd 83, bredd 54, höjd 157 cm.

Beslagen lösa men följer med. Lös dekordel medföljer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 010