PARTI KAFFEGODS, 41 delar, porslin, olika modeller, Rörstrand.

222600. PARTI KAFFEGODS, 41 delar, porslin, olika modeller, Rörstrand.

12 kaffe-/mockakoppar med 12 fat, dekor av girlanger i grönt.
8 kaffekoppar med 9 fat, dekor av fåglar och blommor.
21 koppar, i 2 olika former med 23 fat, dekor av kinesiserande bård.

Bruksslitage, enstaka nagg, mindre fläckar, en kopp med spricka. Koppar och fat med bårddekor delvis blekta.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 896