PARTI KAFFEGODS, 41 delar, porslin, olika modeller, Rörstrand.
222600. PARTI KAFFEGODS, 41 delar, porslin, olika modeller, Rörstrand.
12 kaffe-/mockakoppar med 12 fat, dekor av girlanger i grönt.
8 kaffekoppar med 9 fat, dekor av fåglar och blommor.
21 koppar, i 2 olika former med 23 fat, dekor av kinesiserande bård.
Bruksslitage, enstaka nagg, mindre fläckar, en kopp med spricka. Koppar och fat med bårddekor delvis blekta.