6 muggar med tomtemotiv, signerade Rolf Bergh 1996, höjd 11 cm.
5 fat med motiv "Det svenska bondesamhället" efter original av Björn Gidstam, Guldkroken, diam 20 cm.
Hänkelvas, "Röd Rubin" Gefle, A. Percy, höjd 20,5 cm.
Hänkelvas, rödglaserad, omärkt.
Keramikskulptur, "Bagdad" Gustavsberg, Bertil Wallien, signerad BW, höjd 15 cm.
3 kryddburkar med teaklock, höjd 8,5 cm.
Skålfat, görn glasyr, Bo fajans, diam 21,5 cm.
Skulptur "Bagdad" med skada, nagg på taket. Övrigt i varierande slitage, från obetydligt till måttligt.