ELIS BERGH. Glasservisdelar. 32 st. "Hamra" Kosta Boda. 1900-tal.

222539. ELIS BERGH. Glasservisdelar. 32 st. "Hamra" Kosta Boda. 1900-tal.

Glasservis på octagonal fot
12 st madeiraglas, höjd 8 cm
9 st vitvinsglas, höjd 14 cm
8 st selterglas, höjd 10 cm
3 st snapsglas, höjd 11 cm.

Bruksskick.

Elis Bergh (1881–1954)

Gör en kostnadsfri värdering!

Glasservis på octagonal fot
12 st madeiraglas, höjd 8 cm
9 st vitvinsglas, höjd 14 cm
8 st selterglas, höjd 10 cm
3 st snapsglas, höjd 11 cm.

Bruksskick.

Elis Bergh (1881–1954)

Antal besök: 2 010