47 flata tallrikar, diameter 25 cm.
24 djupa tallrikar, 25 cm.
24 assietter, 21,5 cm.
12 assietter, 17 cm.
20 assietter, 15 cm.
11 assietter (utan dekor av blommor), 17,5 cm.
3 såsskålar.
3 uppläggningsfat, längd 26,5 cm.
Fiskfat, längd 55,5 cm.
3 skålar med grepp, längd 21 cm.
Uppläggningsfat, längd 37 cm.
2 uppläggningsfat, längd 45 cm.
Karaff.
Terrin med lock samt fat, höjd ca 29 cm. Fat diameter ca 29,5 cm.
Terrin med lock samt fat, oval, längd ca 35 cm.
1+1 skål, diameter ca 22 - 26,5 cm.
1 udda lock medföljer.
Slitage, missfärgningar, sprickor, krackelyrer, nagg.
24 djupa tallrikar, 25 cm.
24 assietter, 21,5 cm.
12 assietter, 17 cm.
20 assietter, 15 cm.
3 såsskålar.
Fiskfat, längd 55,5 cm.
Uppläggningsfat, längd 37 cm.
Karaff.
1 udda lock medföljer.