222127. GLASFÖREMÅL, 10 delar, Orrefors, Reijmyre, Royal Krona.
Skålar, 4 st, "Fuga", Orrefors.
Skål, Orrefors.
Vas, sockerskål, gräddsnäcka, Reijmyre.
Skålar, 2 st, Royal Krona.
Höjd ca. 3-14 cm.
Slitage. Några keramikföremål med krackelyr och missfärgningar. Skål, glas med gravyr.