Eftertryck av etsningar gjorda i Augsburg under mitten av 1700-talet
1 st Parade du Cheval trottant a gauche,
Signerad P.S.C.M. Joh El. Ridinger inv. des. et exc. A.V.
1 st Le Trot a droite sur le Cercle Large,
Signerad avec P.S.C.M. Joh El. Ridinger inv. des. et exc. A.V.
1 st Pallotade à droite,
Signerad avec P.S.C.M. J.E. Ridinger inv. des. et excud. AV
Text på franska, tyska, latin
Johann Elias Ridinger (1698-1767)
Samtliga ca 36x48 cm.
1 Inramning saknar glas
Gulnade.
1 st Pallotade à droite,
Text på franska, tyska, latin
Samtliga ca 36x48 cm.
1 Inramning saknar glas
Gulnade.