ANDERS HEDENBERG. olja på duk, signerad Anders Hedenberg -08 ef Olof Nelson, Landskap.
221615. ANDERS HEDENBERG. olja på duk, signerad Anders Hedenberg -08 ef Olof Nelson, Landskap.
26 x 45 cm.
Anders Hedenberg (1839-1916).
Signerad 1908.
A tergo: Olof Sager-Nelson (1868-1896)."No 101 Göteborgs Museum". "Kopioa av Anders Hedenberg 11/11-08.
26 x 45 cm.
Anders Hedenberg (1839-1916).
Signerad 1908.