221558. CHIFFONJÈ, trä, 4-lådig, tidigt 1900-tal.
Höjd 175 cm.
Längd 116 cm.
Bredd 52 cm.
Proveniens: gjord på beställning åt John Zimmerman då han tillträdde som disponent på Ludvika bruk. Bruket upphörde 1920.
Höjd 175 cm.
Längd 116 cm.
Bredd 52 cm.