KAFFESERVISDELAR i porslin. 17 st. Blå Blom, Gustavsberg och Confetti, Aluminia/Royal Copenhagen.

221394. KAFFESERVISDELAR i porslin. 17 st. Blå Blom, Gustavsberg och Confetti, Aluminia/Royal Copenhagen.

Servisdelar med blå blommor i relief mot vitt benporslin
5 st koppar, höjd 6,5 cm
5 st kaffefat, diameter 12,5 cm
1 st gräddsnipa, höjd 8 cm
Stämplade Blå Blomst, Old Gustavsberg, VDN 8-555
6 st assietter, diameter 17,5 cm
Stämplade Confetti, stämpel för Aluminia/Kunglig Dansk, Denmark.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

5 st koppar, höjd 6,5 cm
1 st gräddsnipa, höjd 8 cm

Bruksskick.

Antal besök: 2 487