SKRIVBORD med två hurtsar, jugend, 1900-talets första hälft.

221391. SKRIVBORD med två hurtsar, jugend, 1900-talets första hälft.

3 lådor, kopparbeslag, hurtsar, skåpluckor med träskuren dekor, betsad ek.
Höjd 79, längd 130, bredd 70 cm.

Betydande slitage, repor, hack och färgfläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 943