MARI SIMMULSON. Figurin. Stående kvinna. Stengods. Upsala-Ekeby.

221288. MARI SIMMULSON. Figurin. Stående kvinna. Stengods. Upsala-Ekeby.

Signerad MS UE samt stämplad Ekeby 3011. Sweden. Maris
Delvis glaserad.
Höjd 36,5 cm.

Bruksskick.
Liten glasyr mista.

Mari Simmulson (1911–2000)

Gör en kostnadsfri värdering!

Delvis glaserad.
Höjd 36,5 cm.

Bruksskick.
Liten glasyr mista.

Mari Simmulson (1911–2000)

Antal besök: 3 710