ADRIAEN BROUWER. Olja på träpannå, 1600-tal, Interiörscen, signerad A Brouwer.

221258. ADRIAEN BROUWER. Olja på träpannå, 1600-tal, Interiörscen, signerad A Brouwer.

Adriaen Brouwer 1605-1638, Holland.
4 män samlade runt spelbord spelandes kort.
17 x 22 cm.

Litet färgbortfall på det ena bakre stolsbenet.

Gör en kostnadsfri värdering!

17 x 22 cm.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 2 369