SYLVIA LEUCHOVIUS. VÄGGRELIEFER 3 st, Keramik, Rörstrand Ateljé, signerade SL.

221142. SYLVIA LEUCHOVIUS. VÄGGRELIEFER 3 st, Keramik, Rörstrand Ateljé, signerade SL.

Fågel- och blommotiv, glaserade. Numrerad 279/900, 26x42 cm.
411/800, 18,5x18,5 cm.
301/800, 13x13 cm.

Visst åldersslitage.

Sylvia Leuchovius (1915–2003)

Gör en kostnadsfri värdering!

411/800, 18,5x18,5 cm.
301/800, 13x13 cm.

Visst åldersslitage.

Sylvia Leuchovius (1915–2003)

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 397