VAS i fajans "Baca" Nils Thorsson, Aluminia/Royal Copenhagen, Danmark. 1960/1970-tal.

221077. VAS i fajans "Baca" Nils Thorsson, Aluminia/Royal Copenhagen, Danmark. 1960/1970-tal.

Vas i fajans/baca-stil med dekor i relief
Höjd 18 cm
Stämplad Danmark, SM, 712/3208, 3208
Nils Johan Thorvald Thorsson 1898 - 1975.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 18 cm

Antal besök: 2 972