GRAVYRER, 2 st, "Le Triomphe de Bacchus", "A Harlots Progress Plate 1", 1700/1800-tal.

221028. GRAVYRER, 2 st, "Le Triomphe de Bacchus", "A Harlots Progress Plate 1", 1700/1800-tal.

Le Triomphe de Bacchus. Toile du Grand Theatre de l´Opera de Turin, peinte par Bernadin Galliari. Gravör Palmieri. Plåtstorlek ca 42 x 46 cm.

A Harlots Progress Plate 1. William Hogarth, bildyta 30,5 x 37,5 cm.

Fläckar, fuktskador, veck. Ej examinerade ur ram.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 364