TAKLAMPA, Orrefors, 1930/40-tal.

220952. TAKLAMPA, Orrefors, 1930/40-tal.

Mässingsstomme. Slipad plafond i form av två jungfrur med växter. Höjd 39 cm. Diameter 55 cm.

Ej genomgången. Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 724