BORD, sengustaviansk-stil, Carl Fredrikssons, Katrineholm, 1900-talets första hälft.

220912. BORD, sengustaviansk-stil, Carl Fredrikssons, Katrineholm, 1900-talets första hälft.

Björk, oval skiva på nedåt avsmalnande, mässingskodda ben. Längd 54, bredd 42, höjd 73 cm.

Bruksslitage, lös skiva (behöver fästas om).

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 812