Fat i grön glasyr och dekor av Tre Kronor i silver, diameter 10,5 cm, stämplat Gustavsberg, Argenta, Made in Sweden, Specially Designed For Swedish American Linie
Skål i grön glasyr med dekor i silver, höjd 4 cm, stämplat Gustavsberg, Argenta 1094 II.
Bruksskick.
Bruksskick.