FAT OCH SKÅL i keramik. Wilhelm Kåge "Argenta" Gustavsberg. 1930-1970.

220748. FAT OCH SKÅL i keramik. Wilhelm Kåge "Argenta" Gustavsberg. 1930-1970.

Fat i grön glasyr och dekor av Tre Kronor i silver, diameter 10,5 cm, stämplat Gustavsberg, Argenta, Made in Sweden, Specially Designed For Swedish American Linie
Skål i grön glasyr med dekor i silver, höjd 4 cm, stämplat Gustavsberg, Argenta 1094 II.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.

Antal besök: 4 003