VATTENKANNA, porslin, Kina, 1800/1900-tal.

220690. VATTENKANNA, porslin, Kina, 1800/1900-tal.

Dekor av bl a blommor i underglasyrblått. Längd 19 cm.

Mindre tillverkningsdefekter samt nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 906