GLASSERVIS, 94 delar, möjligen "Piper", Skruf, 1900-tal.

220688. GLASSERVIS, 94 delar, möjligen "Piper", Skruf, 1900-tal.

18 vitvinsglas, höjd ca 11,5 cm.
13 starkvinsglas, höjd ca 10,5 cm.
12 likörglas, höjd ca 9,5 cm.
10 snapsglas, höjd ca 14 cm.
13 grogglas, höjd ca 13,5 cm
12 ölglas, höjd ca 11 cm.
16 selterglas, höjd ca 9,5 cm.

Bruksslitage, nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 likörglas, höjd ca 9,5 cm.
10 snapsglas, höjd ca 14 cm.
13 grogglas, höjd ca 13,5 cm
12 ölglas, höjd ca 11 cm.

Bruksslitage, nagg.

Antal besök: 2 259