220512. LEKSAK. Plåt/plast. Travekipage "Arabian" Made in Germany. 1900-talets mitt.
Mekanisk plåtleksak.
Längd 16 cm.
Märkt Made in Germany, D.P.o.
Defekt.
Ett ben, ett öra samt svansen på hästen saknas.
Tömmarna saknas.
Kraftigt slitage.
Gummihjul mycket torra med slitage och bortfall.