LEKSAK. Plåt/plast. Travekipage "Arabian" Made in Germany. 1900-talets mitt.

220512. LEKSAK. Plåt/plast. Travekipage "Arabian" Made in Germany. 1900-talets mitt.

Mekanisk plåtleksak.
Längd 16 cm.
Märkt Made in Germany, D.P.o.

Defekt.
Ett ben, ett öra samt svansen på hästen saknas.
Tömmarna saknas.
Kraftigt slitage.
Gummihjul mycket torra med slitage och bortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mekanisk plåtleksak.
Längd 16 cm.
Märkt Made in Germany, D.P.o.

Defekt.
Tömmarna saknas.
Kraftigt slitage.

Antal besök: 2 200