LOCKPOKAL, silver, Berthold Muller, Hanau importstämplar för Chester, England 1800/1900-tal. Vikt ca 300 gram.

220277. LOCKPOKAL, silver, Berthold Muller, Hanau importstämplar för Chester, England 1800/1900-tal. Vikt ca 300 gram.

Avsmalnad bägare med driven dekor av bucklor. Lock krönt av kors med Maria och barnet. Höjd 24 cm.

Mindre buckla på lock.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre buckla på lock.

Antal besök: 1 107