220243. EMMA FÅTÖLJER 2 st, 1800-talets slut.
Stoppad rygg och sits, grön klädsel, benavslut i mässing med porslinshjul. Rygghöjd 87 cm. Soffa i annat utrop med samma klädsel.
#220242.
Smärre slitage med lätta slagmärken. Ett bakben något snedställt.