1 st vas, höjd 10,5 cm
1 st vas, höjd 13,5 cm
Båda stämplade B&G, Copenhagen, Denmark
1 st vas, höjd 18,5 cm, stämplad Hackefors, Anemone Hepatica
1 st urna med dubbla genombrutna hänklar, höjd 31 cm, stämplad Alka Kunst, Bavaria, Västtyskland.
Bruksskick.
1 st vas, höjd 10,5 cm
1 st vas, höjd 13,5 cm
Bruksskick.