PARTI porslin. 5 delar. Bl a Blå Måsen, Hackefors.

220192. PARTI porslin. 5 delar. Bl a Blå Måsen, Hackefors.

1 st vas, höjd 10,5 cm
1 st vas, höjd 13,5 cm
Båda stämplade B&G, Copenhagen, Denmark
1 st vas, höjd 18,5 cm, stämplad Hackefors, Anemone Hepatica
1 st urna med dubbla genombrutna hänklar, höjd 31 cm, stämplad Alka Kunst, Bavaria, Västtyskland.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st vas, höjd 10,5 cm
1 st vas, höjd 13,5 cm

Bruksskick.

Antal besök: 912