TENNSKÅL i svenskt tenn. Knut Eriksson & Co, Eskilstuna. 1934.

220050. TENNSKÅL i svenskt tenn. Knut Eriksson & Co, Eskilstuna. 1934.

Delvis veckad skål på fot uppburen av blomknoppar
Höjd 17,5 cm, diameter 26 cm
Stämplat Svenskt Tenn, H8 (1934) K.E & Co, E
Knut Eriksson & Co grundades av Knut Eriksson och Gunnar Andersson i Eskilstuna och drevs åren 1906 - 1946.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 17,5 cm, diameter 26 cm

Bruksskick.

Antal besök: 9 328