TAKLAMPA i glas och järn. 1930-talet.

220015. TAKLAMPA i glas och järn. 1930-talet.

Takarmatur av grönpatinerat järn inneslutande glasskärm i grön veckad glasmassa
Höjd till kopp ca 50 cm.

Bruksskick
Ovanplåt mot glaskupa saknas
El ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd till kopp ca 50 cm.

Bruksskick
Ovanplåt mot glaskupa saknas
El ej funktionstestad.

Antal besök: 911