Konisk underdel med godronnerad fotkant och vågband i relief, rak ljuspipa. Förgylld detalj i foten.
Höjd 26,5
Basens diameter ca 12.5 cm.
Stämplad Sterling, AN, Wiwen Nilsson, Kattfot, S, Lund. D9. Sweden.
Vikt ca 355 gram.
Bruksskick.
Någon repa.
Stötmärken.
Förgyllning med slitage.
Höjd 26,5
Basens diameter ca 12.5 cm.
Vikt ca 355 gram.
Bruksskick.
Någon repa.
Stötmärken.
Förgyllning med slitage.