GOLVUR, Mjölby Intarsia.

GOLVUR, Mjölby Intarsia.
21986. GOLVUR, Mjölby Intarsia.

Tillskriven. Sverige 1939. Golvur med hyllinredning, intarsia i teak, björk, lönn med flera träslag föreställande landskapsscen. Signerad Lars Stÿmer 1939. Höjd 193 cm.

Obetydligt slitage, senare ur.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 420